Bitcoin (BTC)

Günlük Değerleri
Açılış
457.912,59 TL
En düşük
453.727,72 TL
En Yüksek
467.479,13 TL
En düşük
456.771,36 TL
24 Saat İçerisindeki Değerleri
24s. Son Fiyat
457.364,87 TL
24s. Değişim
1.09%
24s. En Yüksek
467.479,13 TL
24s. En Düşük
453.727,72 TL

Sıkça Sorulan Sorular

Bitcoin nedir? Bitcoin ne kadar? Bitcoin hakkında merak edilenler

 

Kripto para birimi denildiği zaman akla ilk olarak Bitcoin gelmektedir. Peki, dünyada milyonlarca kullanıcıya ulaşma başarısı göstermiş olan Bitcoin nedir?

Kripto Para Birimlerinin İlki Olan Bitcoin

10 yılı aşkın süredir hayatımızda aktif bir şekilde var olan ve kullanılmakta olan kripto paralar her ne kadar her geçen gün önemini arttırmış olsa da halen bazı konularda insanların aklına takılan çeşitli sorular bulunmaktadır. Bu sorulardan bir tanesi de Bitcoin nedir sorusudur.

Bitcoin nedir sorusuna gelmeden önce kripto paranın ne olduğuna kısaca değinecek olursak, kripto para sanal para anlamına gelmektedir. Kripto paralar tamamen sanal ortamda yer almaktadır. Herhangi bir somut varlığı yoktur. Kripto paralar kullanıcılar için hem önemli bir yatırım aracıdır hem de sahiplerine pek çok avantaj sağlamaktadır.

Genel hatları ile ele alacak olursak kısaca BTC olarak da adlandırılan Bitcoin bir kripto para birimidir. Hatta kripto para birimleri arasında en çok bilinen ve kullanılan sanal para birimidir denilebilir. Hayatımıza dahil olan ilk kripto para birimi olan Bitcoin 2009 tarihinde ortaya çıkmıştır.

Bitcoin ortaya çıktığı günden bugüne kadar her geçen gün değerini arttırmıştır ve halen arttırmaya devam etmektedir. Çeşitli kripto para borsaları aracılığı ile Bitcoin satın alma ve Bitcoin satma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi Bitcoin de güvenlidir. Bitcoin hesap bakiyeniz varsa bakiyenizi herhangi bir kişi veya devlet görüntüleyemez. Ayrıca enflasyon ve çökme riski düşük olduğu için genellikle Bitcoin alım satımı yapılmaktadır.

 

 

Kripto para denildiği zaman akla Bitcoin gelmektedir. Peki, şu anda Bitcoin’in değeri dolar ve Türk Lirası cinsinden tam olarak kaç liraya tekabül etmektedir?

Bitcoin Kaç Lira?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza dahil olan kripto paralara günümüz dünyasında sıklıkla kullanılmaktadır. Halihazırda dünyada milyonlarca kişinin kripto para adı verilen sanal paralara sahip olduğu bilinmektedir. Kripto paralar kullanıcılarına çeşitli avantajlar sağlamaktadır.

Sanal paralar herhangi bir ülke veya bankaya bağlı değildir. Birden fazla sayıda kripto para çeşidi bulunmaktadır. Anka kripto para denildiği anda genellikle akla ilk olarak Bitcoin gelmektedir. Bitcoin kısaca BTC olarak da adlandırılmaktadır. Bitcoin sahibi olmanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. genellikle Bitcoin satın alma işlemi gerçekleştirilir. Peki, halihazırda kullanılmakta olan Bitcoin kaç Türk Lirası’na karşılık gelmektedir?

10 yılı aşkın süredir hayatımızda yer alan Bitcoin’in esasen sabit bir değeri yoktur. Ancak ortaya çıktığı günden bugüne kadar sürekli değer kazanan bir kripto para birimi olduğu rahatlıkla belirtilebilir. Bugün itibari ile 1 Bitcoin 175.597,81 Türk Lirası’na karşılık gelmektedir. Belirtilmiş olduğu üzere Bitcoin her geçen gün değerini arttırmaya devam etmektedir. Aynı zamanda 1 Bitcoin şu anda 23.002,90 ABD Doları karşılığındadır.

Bitcoin sahibi olmak bireyler için hem kazançlı hem de avantajlı bir yatırımdır. Eğer Bitcoin sahibi olmak istiyorsanız aktif bir şekilde Bitcoin ne kadar şeklinde sorgulama yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

 

Eğer Bitcoin kullanıcıysanız daha sağlıklı işlem yapabilmek adına bir siteye ihtiyacınız bulunmakta. Buradan hareketle kurduğumuz sitemizde Bitocoin’e dair her detaya ulaşabilirsiniz.

Siztemizi Takip Ederek Kazanmaya Başlayın

Günümüz dünyasında kullanılmakta olan pek çok sanal para birimi bulunmaktadır. Sanal para birimi denildiği anda akla ilk gelen sanal para birimi ise Bitcoin’dir. Kripto para birimleri olarak da adlandırılan sanal para birimleri kullanıcılarına pek çok avantaj sağlamaktadır.

Kısaca BTC olarak adlandırabileceğimiz Bitcoin’in hayatımıza dahil olduğu tarih 2009’dur. 10 yılı aşkın süredir hayatımızda bulunmakta olan Bitcoin’in dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Sitemiz tam olarak buradan hareket ile kurulmuştur.

Alanında uzman, deneyim sahibi kazanmış ve alanında iyi bir eğitim almış olan ekibe sahibiz. Hal böyle olunca Bitcoin’e dair tüm detaylara ulaşabileceğiniz alanında öncü bir hizmet vermekteyiz. Bitcoin işlemleri için alanında uzman kişilerin yorumları oldukça önemlidir. Uzmanların yorumları, bir Bitcoin sahibinin kazancını arttırmayı sağlayabileceği gibi Bitcoin sahibinin zarar etmesine de neden olabilir. Bu nedenle Bitcoin işlemleri hakkında uzmanlaşmış kişilerin yorumlarına yer vermekteyiz.

Sitemizde Bitcoin uzman yorumları hizmeti dışında vermiş olduğumuz hizmetlerden bir tanesi de yükseliş grafiği düşüş grafiği ile dolar karşı fiyat analizidir. Yükseliş grafiği düşüş grafiğine sahip olmanız kripto para birimi olan Bitcoin’in yükseliş durumu hakkında daha rahat bilgi sahibi olmanızı sağlayacağı için işlemlerinizde daha rahat hareket etmenize vesile olacaktır. Benzeri şekilde Bitcoin dolar karşı fiyat analizi bilgisine sahip olmanız da daha fazla kazanmanızı sağlayacaktır.

Bitcoin (BTC)

Bilindiği üzere Bitcoin dünyaca ünlü bir kripto para birimidir. Hemen hemen herkes en az bir kez Bitcoin sözcüğünü duymuştur. Peki, Bitcoin’in detayları nelerdir?

Bitcoin Detayları

Değişen ve gelişen dünya, krito paraları hayatımıza sokmuştur. Gelinen şu aşamada pek çok kripto para çeşidi bulunmaktadır. Ancak hiç kuşku yok ki en önemli kripto para birimi Bitcoin’dir. Kısaca BTC olarak adlandırılan Bitcoin ortaya çıkmış olan ilk kripto paradır.

Bitcoin’in detaylarına inmeden önce kripto paraya kısaca değinecek olursak, kripto para en basit tanımı ile sanal paradır. Herhangi bir devlete veya bankaya bağlı olmadığı gibi aynı zamanda somut bir para birimi değildir.

Bitcoin’in detaylarına inecek olursak, Bitcoin Satoshi Nakamoto tarafından 3 Ocak 2009'da hayata geçirilmiştir. Derin Ağ’da en çok kullanılan para birimidir. Ayrıca Bitcoin son derece güvenlidir. Burada yapılan tüm işlemler şifrelidir ve devletler ile kişiler hesap hareketlerine erişemez. Bitcoin satın alma işlemi ise krito para borsaları aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Bitcoin’in kavramlarına gelecek olursak, limit alım satım işlemlerinde belirlenen miktarı belirtmektedir. Ayrıca Bitcoin piyasada belirli bir adet ile sınırlandırılmış durumdadır yani sınırsız değildir. Bitcoin mining kavramına gelecek olursak, mining kavramı Bitcoin madenciliği anlamına gelmektedir.

Bİtcoin madenciliği ise Bitcoin üretimi demektir. Son olarak Bitcoin yorumları kavramını ele alacak olursak, kripto para birimi borsalarında alanında uzman kişilerin alım satıma dair yorumları anlamına geldiğini belirtmek gerekmektedir.

Lütfen onay veriniz.

Yorum bulunmamaktadır

En uygun oranlar ve tekliflerden
haberdar olmak için e-bültene kaydolun
Lütfen onay veriniz.

>