Garanti BBVA güncel kredi oranlarını karşılaştırın,
size en uygun olana anında başvuru yapın

Garanti BBVA Konut Finansmanı

Konut Finansmanı

Kredi Adı Kredi Miktarı (Min-Max) Vade (min-max) Faiz
Konut Kredisi 1.000,00-500.000,00 TL 3-240 Ay %1.50

Sıkça Sorulan Sorular

Garanti BBVA Bankası Konut Kredisi Oranları ve Koşulları

En düşük faizler ile kredi almaya hazır mısınız? En uygun konut kredisi Garanti BBVA tarafından veriliyor.

Sizin için başvuru işlemleri hemen alınıyor ve kısa süre içinde başvurunuzun hemen ardından sonuç açıklanıyor. En uygun konut kredisi Garanti BBVA kapsamında küçük bir araştırma yaparak siz de anında başvuru sonunda kredinizi alabilirsiniz. Hızlı bir şekilde dönüş yapılacak, bu alanda uzman olan kişi tarafından kredi talebinizin onaylanması sağlanacaktır.

Garanti BBVA Düşük Faizli Konut Kredisi

Talep ettiğiniz kredilerde önemli olan ödeme konusunda sunulan fırsatlar ile hareket edebiliyor olmak. Kredi tutarınızın çok büyük farklar olmadan ödeme ile sonuçlanması avantajlı olacaktır. Bunu bilerek siz de anında düşük olan faiz oranları ile kredilerinizi ödeyebilirsiniz. Hem hızlı hem de sorunsuz bir şekilde ödeme konusunda sunulan avantajlar ile hizmet almanız sağlanır. Garanti BBVA düşük faizli kredi ödemeleri için zaman zaman sunulan fırsatlar oluyor. Değerlendirmeniz halinde siz de avantaj elde edeceksiniz. Hesaplama işlemleri ve çok daha fazlası için kredirobotu.com  üzerinden anında diğer bankalar ile karşılaştırılabiliyor.

Garanti BBVA Kredi Başvurusu

Kredi başvurunuzun olmasını sağlamak için online başvurunuzu hemen yapmanız yeterli. Hızlı bir şeklide başvuru işlemlerinin gerçekleşmesi sağlanarak, size yetkili kişiler tarafından telefon ile dönüş yapılacaktır. Garanti BBVA kredi başvurusu kapsamında, başvuru işlemlerinin onaylanması sağlanır. Siz de anında dilediğiniz tutarda kredi alabilirsiniz. Anında başvurunuzu yapın.

Konut kredisi çekerek ödeme planınıza göre hesaplamalarla hayal ettiğiniz eve kavuşabilirsiniz. Faiz oranı avantajlarını kaçırmayın.

Sabit Faizle Konut Kredisi

Garanti BBVA sabit faizle konut kredisi avantajlarını sunuyor. Ödemelerinizi vadeye göre ayarlayarak doğru hesaplama talebinde bulunun ve ekspertiz değerlendirmesine göre kredi çekin. Sabit faizle uzun vadede avantajlı konut kredisi sayesinde evinizin tapusunu  alabilir ve istediğiniz yaşam alanını oluşturabilirsiniz.

Kredi Notu Düşmemesi İçin Ne Yapmalı?

Bankadan çektiğiniz konut kredisi kredi notunuzun düşmesine neden olabilir. Bu durumu yaşamamak için kriz döneminde borç kapama kredisine başvurabilirsiniz. Bu sayede ödemeleriniz kredi değişimi ile devam eder ve notunuz kötü etki almamış olur. Banka kredisi çekerken ilerdeki ödemeleriniz ve gidişat da dikkate alınmalıdır. Yeniden kredilere ihtiyacınız olacağını unutmamalısınız.

Konut Kredisi Ödemeleri Planlama

Konut kredisinde sabit faiz üzerinden ödeme hesaplaması yapmak üzere Kredi Robotu platformunu kullanabilirsiniz.  Aylık ve vade sonu toplam ödeme ayrıntıları ödeme hazırlıklarınızın yapılması açısından önemlidir. Banka konut kredisi ödemesi planı hazırlıklı bir süreç olması adına sabit faizli ödeme miktarına yönelik ileride yapabileceğiniz banka düzenlemesi de kritik bir konudur.

Konut Kredisinde Faiz Karşılaştırması

Konut kredisi faiz oranları karşılaştırmasını yapmak toplam ödeme miktarı,  aylık ödeme miktarı masraf ve diğer açılardan ayrıntılı bir inceleme gerektirir. Maksimum ödeyebileceğiniz tutarı belirlemenizin ardından kredi notunuzun düşmemesine dikkat ediniz.

 

Hali hazırdaki konut kredisi devam ederken evi satmak mümkün bir durumdur. GARANTİ BBVA üzerinden çektiğiniz konut kredisinde banka ile bazı düzenlemeler gerekir.

Kredi Borcu Devam Eden Konutların Kredili Satışı

Hangi bankadan konut kredisi kullanıldıysa o banka ile evi satın alacak kişinin konut kredisi çektiği banka arasında iletişimle satış gerçekleşebilmektedir.  Konutu kredi borcu karşılığında satın alacak olan kişi için eksper değerlendirmesi yapılır. İpotekli olan banka belirlemesi başlangıç aşamasında önemlidir. Eğer satış yapan konut sahibi borcu kapatıyorsa bu ipotek kaldırılır ve yeni kredi çekilen bankada yeni bir ipotek konur. Yani artık satın alan kişi tüm borçtan sorumludur.  Bu işlemlerde tapuya ipotek kaldırma yazısı vs. gönderilmelidir.

Kredisi Devam Eden Konutun Nakit Satışı

Blokeli çek ile kredisi devam eden konutun nakit satışı mümkündür.  Nakit olarak ödeme alınmışsa, kredi dışında nakit olduğu için blokeli çek kullanımı söz konusudur. Banka vadeli konut kredisi verdiği için ipotek kaldırma işlemi için detayları öğrenmek üzere doğrudan görüşme yapmalısınız.

 

 

İnşaat halindeki ev için kredi çekilir mi sorusu için %80 oranında tamamlanan yapı varsa bankalar kredi verebiliyor.

Konut Kredisi Değerlendirmesi

GARANTİ BBVA konut kredisi çekme şartları ve başka bankalarla karşılaştırmayı Kredi Robotu’nda bulabilirsiniz. Size en uygun faiz oranlarını bulacağınız platformda aylık ve toplam ödeme miktarlarını görerek karar verebilirsiniz. Bankalarda faiz oranları, kredi masrafları vs. toplam geri ödemeyi belirleyecektir. İnşaat halindeki binalarda konut kredisi için de normal kredi çekimi yapar gibi talepte bulunabilirsiniz.  Bir apartman tamamlanmak üzere olduğunda inşaatı yapan yetkili kişiyle de görüşmelerinizi tamamlayarak kredi çekimi yapılabilir.

İnşaat Tamamlama Kredisi Nedir?

Bir binanın tamamlanmasına az kala yüklü miktarda kredi borcunuz varsa bankadan bir miktar kredi talep edebilirsiniz. Konut kredisi çekmek için bu tamamlama kredilerinin takibini doğrudan bankayla veya iletişim kanallarıyla yapabilirsiniz. Ne kadar inşaat tamamlama kredisi limitiniz olduğunu öğrenmek için detayları banka ile görüşmeniz önerilir.

İnşaat Firmasından Taahhütlü Kredi İmkanı

İnşaat halinde daire satın alma amacı olan bir müşteri, inşaat firmasının bankadan taahhütlü kredi çekmesi ile bunu gerçekleştirebiliyor. Bankaya taahhüt veren firma,  dairler için kredi kullanma imkanını değerlendirerek müşterilere aracı olabiliyor. Konut kredisi ile riskini azaltıcı bir etkisi olan bu durum, güvenilir ve kanıtlanabilir belgelerle çekilen kredilerde önem kazanıyor. Tabi faiz dalgalanmaları ve müşteri ile inşaat firması arasındaki sözleşme geçerliliği de ayrıca önem kazanıyor.

GARANTİ BBVA  konut kredisi erken ödeme işlemi, konuyla ilgili yasal düzenlemeler kapsamında gerçekleştirilebilir. Banka indirimi ve tazminat ayrıntıları önem kazanır.

Konut Kredisi Erken Ödeme

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun “MADDE 37”’ye göre tüketiciler yasal olarak vadesi henüz gelmemiş konut kredisi borcunun tamamını erken ödeme hakkına sahiptir. Konut kredisini veren kurum, erken ödemesi yapılan kredi miktarını dikkate alarak faizler ve maliyetler konusunda indirim yapabilir.

Erken Ödeme Tazminatı

MADDE 37 devamında konut kredisi erken ödeme alan banka,   tüketiciden bu işlem gereği tazminat talep edebilmektedir. Vadesinden önce ödenen taksitlerde indirim yapmakla yükümlü olan banka, yeni bir ödeme planı hazırlar. Bu ödeme planında hesaplama kriterleri kalan anapara borcu üzerinden yapılır.

Sabit faizli konut kredisi ve değişken faizli kredi sözleşmesinde yapılan hesaplamalar değişecektir.  Sabit ve değişken faiz birlikte uygulanıyorsa bu ayrıca bir hesaplama işlemi demektir. Erken ödeme yapılacağı zamana kadar hangi faiz oranı geçerliyse buna göre işlem sürdürülür. Vergi, harç gibi yasal yükümlülükler de değerlendirilecektir. Bu yasal yükümlülük paraları dışındaki miktar anaparadan düşülür ve oluşturulan indirimli yeni ödeme planı ile işlem tamamlanır.

Bankaya Göre Erken Ödeme İndirimi

Konut kredisi faiz oranı üzerinden banka türlerine göre erken ödeme indirimleri değişebilir. Kredi çekmek için kullanılan hesap robotu dışında doğrudan bankayla bu durumu görüşmeniz önerilir. Çünkü erken ödeme miktarında müşteri borç durumuna göre değişen faktörler olabilir.

Var olan konut kredisi borcu için borç kapatma kredisi çekerek GARANTİ BBVA üzerinden tek banka ile ödemelerinize devam edebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Neden Gerekiyor?

Konut kredisi çektiğinizde aylara göre taksitlendirme yapılır ve bir yerden sonra tıkanabilirsiniz. Gelir gider dengenizi iyi ayarlayamadığınızda borç kapatma kredisi ile başka bankadan çektiğiniz krediyi bu bankaya taşımış ve yeniden bir ayarlama yapmış olursunuz. Var olan kredi ödeme krizini çözmek adına etkili bir yöntemdir.  Kredi seçeceğinizde Kredi Robotu üzerinden doğru bankaya ulaşabilir ve en iyi seçenekleri bulabilirsiniz.  Hali hazırdaki banka krizinizi çözerken tek bir bankadan yeniden ödeyeceğiniz bir taksit miktarı ayarlamak ekonomik dengelerinizi ayarlamak adına faydalı olacaktır.

Borç Kapatma Kredisi Güncel Faiz Oranları

Borç kapatma kredisi faiz oranları güncel olarak platformumuzda yer almaktadır. Belirli aralıklarla banka ve Merkez Bankası verilerine göre değişen bu oranları Kredi Robotu üzerinden takip edebilirsiniz. 

Kredi Notu Ve Borç Kapatma Kredisi

Kullandığınız konut kredisi ödemeleri düzenli olmadığında kredi notunuz bundan olumsuz etkilenecektir. Dolayısıyla borç kapatma kredisi başvurusu yapılırken ödeyebileceğiniz miktarla beraber bankayla ilişkiniz olumlu yönde devam eder. Kredi notunuza olumlu yansıyan bu durum ileride de size fayda edecektir.

Konut Değeri Üzerinden Miktar Belirleme

Konut kredisi çekeceklerin yeni bir değerlendirme sürecine girecekleri düşünülürse, ekspertizin belirlediği konut değeri yeni miktar açısından önemli olacaktır. Yeni bankada borç birleştirme için verilecek konut kredisi miktarı, konut değeri, çekilmek istenen miktar vs. hesaplaması ile sonlandırılır. Fakat hali hazırdaki konut kredisi ödemesinin büyük miktarı ödenmişse, geriye az bir miktar kaldıysa bunun için daha farklı bir hesaplama yapılabilir. Tek banka üzerinden toplam geri ödeme miktarı hakkında fikir edinebilirsiniz.

 

 

 

 

Onaylanan krediniz için GARANTİ BBVA konut kredisi için gerekli belgeler hazırlığı yapabilirsiniz.  Ayrıca kredi kullanma şartları da önceden incelenerek başvuru artısı kazanabilirsiniz.

Nüfus Cüzdanı

Konut kredisinde banka müşterisi birtakım zorunlu evrakları bankaya getirmekle yükümlüdür. Bu evraklardan ilki nüfus cüzdanıdır. TC kimlik numarası yazılı olması şartı ile içerisindeki yazılar bilgiler açık net şekilde okunacak biçimde nüfus cüzdanı hazırlamalısınız.

İkamet Belgesi

İkamet belgesi, güncel adresi olmayan kişiler için bankalar tarafından istenen diğer bir belgedir. Bu belge yoksa kredi çekecek olan kişinin ismine kayıtlı bir fatura da geçerli sayılmaktadır. Bu faturanın son 3 ay içerisinde gelmiş olması gerekiyor. İkameti yurt dışında olanlar ise bankayla doğrudan görüşerek nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini öğreniyor.

Gelir Gösteren Belge

Geliri gösteren bir belge olması konut kredisi başvurusu gerekli evrak sıralamasında ilk sırada denebilir. Bu miktar aynı anda diğer ödemelerinizi de dikkate alarak ne kadar kredi çekeceğinizde de etkili oluyor.  Gelir miktarı yükseldikçe ve ekstra ödemeler azaldıkça kredi üst limitinde artış gözleniyor.

Kimler Nasıl Gelirini Belgeler?

Gelir gösterme yöntemleri sektöre ve emeklilik durumuna göre değişebilmektedir.  Geliri belgelemek için özel sektör çalışanları, eğer kendi bankalarından kredi çekeceklerse maaş bordrolarını bankaya teslim edebilir. Bunun dışında son bordro ve şirket imza sirküleri fotokopisi bankaya verilmelidir.

  • Şirket ortakları vergi levhası, gelir tablosu, oda kayıt belgesi, ticaret sicil gazetesi göstermeleri gerekiyor.
  • Emekliler konut kredisi başvurusu yaparken emekli maaşını gösteren belgeyi bankaya sunmalıdır. E devlet üzerinden bu belge çıktısını alabilirler. Ayrıca çalışmaya devam eden emekliler için iş yeri maaş yazısı alınması gerekiyor.
  • Kira geliri olanlar, bankaya yatan kira ödemelerini gösteren hesap dökümünü göstermeleri gerekiyor. Kira bankaya yatmıyorsa, kira kontratı doğrultusunda banka ile görüşme yapılması gerekiyor. Kontrat olmaması halinde gelir yerine geçerli bir belge bulunmuyor.
  • Çiftçilerin sunacağı konut kredisi gelir belgesi arazi tapu fotokopileri, çiftçilik belgesi, müstahsil makbuzları şeklinde sıralanıyor. Bankalar resmi olarak para kazancının görünmesini istiyor. Konut kredisi çekecek olanların resmi geçerliliği bulunan evrak sunmaları son derece önemlidir.

İnşaat halindeki konutlar için konut kredisi bazı şartları yerine getiren müşteriler için çıkabilmektedir.

İnşaat Halindeki Konutlar İçin Kredi Hesaplaması

Kredi Robotum üzerinden inşaat halindeki konutlar için verilen kredilerin karşılaştırmasını yapabilirsiniz. En uygun faiz oranlı bankayı bulmak için sistemimizi kullanarak doğru oranı bulabilirsiniz. Garanti BBVA faiz oranları karşılaştırması için hızlı robottan faydalanabilirsiniz.

İnşaat Halindeki Eve Konut Kredisi

Bankaların inşaatı devam eden konutlara kredi verme koşulları genellikle %80 oranında tamamlanma şartı ile anılmaktadır. Banka eğer bir inşaat projesiyle eskiden bir anlaşmayı yapmışsa bu durumda değişken bir süreç izleyebilir. Doğrudan bankayla görüşme yapılması önerilir. İnşaatın tamamlanma derecesi ve satış fiyatı değerinin belirlenmesi için ekspertiz işlemleri yapılacaktır. Tamamlanma miktarı az olan dairelerde konut kredisi miktarı otomatik azalabilir.

İnşaat Firması Aracılığıyla Kredi Çekmek

Konut kredisi çekmek isteyen fakat pürüz olan durumlarda inşaat firması aracı olarak banka anlaşmaları üzerinden konut kredisi çekebilmektedir. Bu gibi hallerde inşaat firmasının proje kapsamında veya kendi daire başı taleplerine göre bağımsız müşteriler için yönlendirmeleri olacaktır. İnşaat firması ile müşteri arasında başka bir sözleşme imzalanabilir. Bazı hallerde ödeme bilgileri bankaya aktarılarak yönlendirmeli bir süreç hazırlanır.

Tapusuz Eve Kredi Verilir mi?

Konutun tapusunun olması bankaların konut kredisi için şartlar arasında en önemlilerden biridir. Kredi çekilmek istenen konutun kat mülkiyetine geçiş dışında tapusunun olması şarttır.

GARANTİ BBVA 2. el konut kredisi almak için Kerdi Robotum üzerinden faiz oran karşılaştırması ve aylık ödeme planı çıkarabilirsiniz.

2. El Konut Kredisi Kredi Özellikleri

Bankadan çekmek istediğiniz 2. el konut kredisi için bazı şartları yerine getirerek sonuca ulaşabilirsiniz. Peşinat oranına göre kredi kullanımı etkilenebilir.  Banka şubesinden doğrudan veya telefonla bilgi alabilirsiniz.

  • İkinci el konut için 180 ay vade ile konut finansmanı sunulmaktadır.
  • Azami kredi tutarı sınırı konusunda bankadan doğrudan bilgi almalısınız.
  • Talimat ürünü, internet bankacılığı, banka kartı ve olması gereken sigortalar konusunda bankadan bilgi alınız.
  • Kampanya dahilinde bir ikinci el konut kredisi varsa, banka gerekli gördüğü halde bazı müdahalelerde bulunabilmektedir.
  • İkinci el konut kredisinden müşterilerin faydalanma sınırı değişebilir. Detaylı bilgi şubelerden alınmalıdır.

İkinci El Konut İçin Gereken Belgeler

Düşük faizli  ikinci el konut kredisi için belgelerde, kimlik belgesi, gelir beyanı, tapu, isminize ait bir fatura, gelir belgesi yoksa kira kontratı gibi başka bir geliri gösteren belge gerekir.  Konut almadan önce faiz oranları ve aylık toplam ödeyebileceğiniz miktarı iyi hesaplamalısınız. Aylık hesaplama yaparken, gelirinizden banka aylık kredisi çıktığında maaşınızın yarısının kalması gerekir. Bu kalan yarısının diğer gelirlerinize dağıtılmaması da ayrıca önemlidir. Bankaların inşaat firmalarıyla ikinci el ve sıfır daire anlaşmalarını takip etmeniz önerilir.  Bazı inşaat firmaları düşük faiz oranlarıyla banka anlaşması yaparak sözleşme üzerinden kredi çekebilmektedir.

İsteğe bağlı ve zorunlu sigortalar şeklinde ele alınan Garanti BBVA konut kredisi bankalar ve müşteriler açısından önemli bir konudur.

Konut Kredisi İçin Sigorta Gerekli Mi Değil mi? Neden? 

Konut kredisi için sigorta hesaplamaları ve detayları için şu linkten Kredi Robotu üzerinden inceleme yapabilirsiniz. Tüketici kanunu kapsamında konut kredisinde yapılması gereken sigorta çeşitleri vardır. Zorunlu Deprem Sigortası- DASK, Konut Sigortası, Hayat Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası olarak sıralama yapılabilir. Bankalar, krediyi alan kişinin açık talebi yoksa sigorta yapamamaktadır.

Zorunlu Deprem Sigortası

Evlerde depreme ve bazı felaketlere karşı karşı genel önlem amacıyla yaygın yapılan Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)  senelik olarak güncellenen bir bedele sahiptir. Yangın, infilak, tsunami ve yer kayması gibi hallerde dairede oluşan zarar, konut kredisi sigorta poliçe limitleri kapsamında nakit olarak karşılanır. Bankaların zorunlu tuttuğu sigortalardan biridir. Krediyi çeken kişinin de yaptırması önerilir.

Hayat sigortası, krediyi kullanan kişinin hayatını kaybetmesi halinde tüm borcunun diğer kişilere kalmamasını garanti eden bir sigorta türüdür. Banka faiziyle beraber bu borcu karşılar. Bazı hallerde ferdi kaza sigortası bu sigortanın yerine kullanılabilmektedir. Bu sigortanın farkı sadece kazalar sonucu ölümleri sınırlandırmasıdır.

Konut sigortası,  hırsızlık, yıkım, su baskını, yangın, terör olayları gibi etkenlere karşı bankaların yaptığı diğer konut kredisi sigortasıdır. Yıllık olarak bedel ödenir ve kredi geri ödemesinin süreci boyunca hasarlar teminat altına alınmaktadır. Genelde bankalar bu sigortayı yapıyor ve krediyi çeken kişinin yaptırması öneriliyor.

GARANTİ BBVA konut kredisi faiz oranları Kredi Robotum üzerinde karşılaştırmalı şekilde görülebilir.  Bu karşılaştırma en doğru krediyi seçmek için önemlidir.

Konut Kredisi Faiz Oranı

Konut kredisi faiz oranları haftalık, aylık olarak değişmektedir. Bankadan konut kredisi çektiğinizde faiz oranı üzerinden belirlenen vadelerle ödeme planı alırsınız. Ödeme planı yapılırken vade miktarına göre aylık bir ödeme rutini belirlenecektir.

Vade Süresi En Çok Kaç Ay?

Bankadan konut kredisi çekerken 120 -180 ay genel bir limit olarak düşünülebilir. Bu vadeyle konut kredisi alırken ödemelerinizin aylık hesaplaması sizin gelirinize göre değişmektedir. Gelir miktarı dışında gider oranları, bankalara ve diğer görünür kurumlara ödemeler çıkarıldığında kalan artı para, ipotek edilen evin değeri ve ödeme yapabileceğiniz miktar dikkate alınır. Vade süresini uzattığınızda toplam geri ödeme sürenizde artış görülecektir. Vade azaldığında aylık ödemeleriniz artsa da toplam geri ödemenizde belirgin fark olur.

Konut Kredisi Faizleri Neye Göre Belirlenir?

Bankaların genel olarak etkilendikleri ve sadece bir bankaya özel etkilendikleri durumlar vardır. Bu durumların bütününü ele almak gerekirse faiz oranları müşterilerin sayısı, kredi çekimlerindeki belirli dönemlerde banka limitlerinin dolması vs. konularıyla alakalıdır. Konut kredisi alırken genel faiz oranlarının düştüğü dönemleri sitemizden takip edebilirsiniz. Kredi Robotum üzerinde bankaların kredi bilgilerini bularak detay öğrenebilirsiniz.

Kriz dönemlerinde piyasalarda belirsizlik olur. Bu belirsizlik ekonomik açıdan riskin artışı ve ödemelerle alakalı güvensiz ortamın da çoğalması demektir. Bankalar riskli ortamları sevmediği için ama bir yandan da müşteriye ihtiyacı olduğu için faiz oranlarıyla alakalı ülke içindeki Merkez Bankası gibi kurumlardan gelen yönlendirmeleri dikkate alır.

Konut Kredisi Çekmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Satın almak istediğiniz ev için konut kredisi çekmek üzere bankaya başvuru yapmadan kendi ödeme ayarlamanızı hesaplamalı ve gelir belgesi, ne kadar süre bu ödemeleri sürdürebileceğinizi netleştirmelisiniz. İş yerinizdeki işten atılma durumları, gelirinizin olmaması halinde ek nasıl bir ödeme planınız olduğu gibi ayrıntılara bakmalısınız. Banka karşılaştırmasında da toplam ödemeleri ve ek avantajları düşünerek hareket etmelisiniz. Seçtiğiniz bankayla doğrudan görüşme yapmalısınız.


>