Mevduat Yayınlanma Tarihi: 29.03.2021 Güncelleme Tarihi: 29.03.2021 Yorum 0

Yatırım ve birikim yapmanın ve kazanç sağlamanın çeşitli yolları vardır. Bankalar, yatırım yapmak ve para, kıymetli maden, değerli eşyalar vb. saklanması ve ve değerlenmesi için en fazla tercih edilen yollardan biridir. Mevduat nedir tasarruf ederken kazanmak isteyenler için oluşturulan bir banka ürünüdür. Mevduat çeşitleri ile kişiler kendi alışkanlıkları ve maddi durumlarına göre bir yöntem belirleyebilir.

Devamını Oku
Mevduat Yayınlanma Tarihi: 28.03.2021 Güncelleme Tarihi: 28.03.2021 Yorum 0

Mevduat hesabı; bankaların sunduğu en önemli hizmetlerin başında gelmektedir. Bankada herhangi bir işlem yapmak istediğinizde mevduat hesabı sahibi olmak zorundasınız. Kredi kullanmak veya kredi kartı sahibi olmak isteyenlerin bankada hesap açtırmasına gerek duyulmaktadır. Bu bağlamda, mevduat hesabının tüm bankacılık işlemlerinin başlangıcı olduğunu ifade etmek gerekir. Bankalarda bulunan hesapların neredeyse hepsi mevduat olarak adlandırılmaktadır. Özel isme sahip olan hesaplar; mevduat hesabının altında şekillenmektedir. Hepsinin mevduat hesabından türediğini ifade etmek gerekir. Bu bağlamda, mevduat hesabı türlerini ayrı ayrı incelemek gerekmektedir.

Devamını Oku
Finans Mevduat Yayınlanma Tarihi: 25.03.2021 Güncelleme Tarihi: 25.03.2021 Yorum 0

Birikimlerinizi yastık altında saklamak zorunda değilsiniz! Evinizde duran ve günden güne enflasyona karşı değer kaybeden paranızı bankaya yatırdığınız takdirde bu işten hem siz hem de ülke ekonomisi karlı çıkacaktır.

Devamını Oku
Mevduat Yayınlanma Tarihi: 24.03.2021 Güncelleme Tarihi: 24.03.2021 Yorum 0

Vadeli mevduat hesabının risk taşımaması birikim yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir yatırım aracı olmasına neden olmuştur. Tüketici banka hesabına parasını yatırır ve belli bir süre boyunca çekmeyeceğini vaat ederek bankanın parayı işletmesine izin verir. Bu sayede banka müşterisine güncel oranlarıyla faiz getirisi sağlar. Paranızı vadeli hesaba yatırmadan önce ne kadar kazancınız olacağını bilirsiniz. "Neden vadeli mevduat hesabı açmalıyım?" derseniz, risksiz bir birikim aracı olması en önemli nedeni olarak düşünülebilir.

Devamını Oku
Mevduat Yayınlanma Tarihi: 18.03.2021 Güncelleme Tarihi: 18.03.2021 Yorum 0

Her insanın hayatında gerçekleştirmek istediği bazı hayalleri bulunmaktadır. Yurt dışına çıkmak, ev sahibi olmak, son model bir araba almak ve daha nicesini gerçekleştirmek için insanların finansal açıdan kendini yeterli hissetmesi gerekmektedir. Bu noktada, hayallerini gerçekleştirmek isteyen insanların tasarruf yapmaya başlaması şarttır. Buna ek olarak, hayallerini gerçekleştirmenin dışında hayatta kalabilmek adına tasarruf yapmak zorunda olan insanlar bulunmaktadır. Bankaların insanların bu ihtiyaçlarını değerlendirmek amacıyla sundukları hesaplar arasında tasarruf hesapları bulunmaktadır. Birikim; tasarruf yapmak isteyen kişilerin bu hesapları değerlendirerek daha çok para kazanmasına neden olmaktadır.

Devamını Oku
Mevduat Yayınlanma Tarihi: 16.03.2021 Güncelleme Tarihi: 16.03.2021 Yorum 0

Vadeli mevduat hesabı; riski en az olan ve en avantajlı seçeneklere sahip olan yatırım araçlarından birisi olarak bilinmektedir. Ancak, vadeli hesap sahibi olan tüketicilerin aklında hesabın vadesi dolmadan para çekilip çekilmeyeceğinin mümkün olup olmadığına dair sorular bulunmaktadır. Vadeli mevduat hesabı sistemi; tüketicinin parasının belirli bir süreyle bankaya teslim edilmesi temeline dayalıdır. Bankanın tüketicinin parasını işletmesi neticesinde tüketicinin belirli bir oranda faiz geliri elde etmesi mümkün olmaktadır.

Devamını Oku
Mevduat Yayınlanma Tarihi: 14.03.2021 Güncelleme Tarihi: 14.03.2021 Yorum 0

Birikim yapmak ve para kazanmak için vadeli mevduat hesapları doğru alternatiflerden biridir. Vadeli mevduat hesapları faiz ve paranın cinsine göre oldukça yüksek miktarlarda gelir sağlamaktadır. Vadeli Mevduat Vergisi Nasıl Hesaplanır konusu ile günlük, aylık ve yıllık kazanabilecek tutarlar öğrenilebilir.

Devamını Oku
Mevduat Yayınlanma Tarihi: 22.01.2021 Güncelleme Tarihi: 22.01.2021 Yorum 0

Vadeli mevduat hesabı; belirli bir süre için para yatırılan hesap olarak bilinmektedir. Mevduat; tüketici tarafından bankaya yatırılan birikim anlamına gelmektedir. Vadeli mevduat; birikimlerin belirli bir süre için faiz kazanmasını sağlamaktadır. Söz konusu süreye hesabın vadesi adı verilmektedir. Vadeli mevduat hesabı; elinde bir miktar birikmiş parası olan ve bu parayla yatırım yapmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Risksiz bir yöntem oluşu, vade bitiminde tüketicinin eline geçecek paranın belirli olması, faiz oranlarının enflasyon vb sebeplerden dolayı değişmeyip sabit kalması gibi sebeplerden dolayı vadeli mevduat hesabının çok fazla tercih edildiğini vurgulamak gerekir.

Devamını Oku
Mevduat Yayınlanma Tarihi: 22.01.2021 Güncelleme Tarihi: 22.01.2021 Yorum 0

Birikim sahibi iseniz paranızın bir kısmı kesinlikle vadeli mevduatta durmalıdır. Bu miktarın ne kadar olacağına kişinin kendisi karar verecektir. Tüketicinin yaşına, medeni durumuna, risk toleransına ve diğer kriterlere göre bu miktarın değişeceğini vurgulamak gerekir. Ancak, Türkiye'de yaşıyorsanız vadeli mevduat hakkında kesinlikle bilgi sahibi olmalısınız.

Devamını Oku
Mevduat Yayınlanma Tarihi: 22.01.2021 Güncelleme Tarihi: 22.01.2021 Yorum 0

Birikim yapmak ve kazanmak geleceği güven altına alabilir. Yatırım yapmak için çeşitli yöntemler bulunur ancak bazıları riskli olurken bazıları için ise yüksek miktarda para gerekebilir. Vadeli mevduat hesabı ise az miktar para ile kazanç sağlayabilir. Para ve değerli madenlerini değerlendirmek isteyenler vadeli mevduat hesabı nedir hakkında bilgi sahibi olarak yatırım aracı tercih edebilir.

Devamını Oku

>