Kredi Kartı Yayınlanma Tarihi: 18.04.2021 Güncelleme Tarihi: 18.04.2021 Yorum 0

Ekonomik ihtiyaçlar ve maddi durumun yetersizliği kredi borcu ödeme düzeninde aksamalara neden olabilir. Türkiye’de birçok kişi kredi borcunu düzenli ödeyemediği için bir takım zorluklar yaşamaya devam etmektedir. Kredi borcunu ödemezsem ne olur sorusu maddi gücünde azalma olan ve yeni ihtiyaçları karşılamakta zorlanan bireyler tarafından sıklıkla sorulur.

Devamını Oku
Kredi Kartı Yayınlanma Tarihi: 14.04.2021 Güncelleme Tarihi: 14.04.2021 Yorum 0

İnternetten kredi kartı ya da banka kartı ile alışverişlerin çoğalmasıyla birlikte kredi kartı ccv kodu nedir sorusu da merak edilmektedir. CVV, kodu ile internet alışverişleri daha güvenli olabilir ve maddi kayıplar engellenebilir. Kredi kartı CVV kodu nereden öğrenilir, ne işe yarar ve daha fazlası için bu içerik özel olarak hazırlanmıştır.

Devamını Oku
Kredi Kartı Yayınlanma Tarihi: 12.04.2021 Güncelleme Tarihi: 12.04.2021 Yorum 0

Peşin para harcamak istemeyen ve alışverişini az miktarlarda ödemek isteyenler için kredi kartı oldukça ekonomik bir araçtır. Türkiye’de yetmiş milyondan fazla kredi kartı kullanılmaktadır ve bu sayı her geçen gün artış göstermektedir. Kredi kartı kullanımının yaygınlaşması ile birlikte kredi kartı faiz oranı en düşük bankalar merak edilmektedir.

Devamını Oku
Kredi Kartı Yayınlanma Tarihi: 11.04.2021 Güncelleme Tarihi: 11.04.2021 Yorum 0

Kredi kartları günlük alışverişlerde ve çeşitli ödemelerde büüyk kolaylık sağlamaktadır. Kredi kartı ile internetten yapılan ödemelerde sıra beklenmeyeceği için maddi ve zaman tasarrufu yapılabilir. Fatura ödeme merkezleri ve bankalar da kredi kartı kabul etmektedir. Aynı zamanda otomatik ödeme talimatları verilebilir ve fatura gecikmesi olmadan ödeme yapılabilir. Kredi kartının sunduğu avantajlar ve ayrıcalıklar birçok tüketiciyi memnun etmektedir. Kredi kartı ile hangi ödemeler yapılır ve nasıl olur hakkında detaylı bilg için içerikten faydalanılabilir.

Devamını Oku
Kredi Kartı Yayınlanma Tarihi: 10.04.2021 Güncelleme Tarihi: 10.04.2021 Yorum 0

BDDK tarafından alınan karar doğrultusunda tüm kredi kartlarının internet alışverişine kapatılması işlemi gerçekleştirildi. Borçlanmanın önüne geçmek ve internet üzerinden yapılan dolandırıcılıklar nedeniyle kredi kartının internet alışverişlerinde kullanılması için tüketicilerin bazı işlemleri yapması gerekebilir. İnternet alışverişi yapan birçok kişi kredi kartı internet alışverişine nasıl açılır hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Aksi takdirde kredi kartı limiti olsa dahi kart ile alışveriş yapılamaz.

Devamını Oku
Kredi Kartı Yayınlanma Tarihi: 08.04.2021 Güncelleme Tarihi: 08.04.2021 Yorum 0

Bankalar kart kullanıcılarının avantajlı fırsatlardan yararlanması için çeşitli kredi kartı kampanyaları hazırlamaktadır. Bu kampanyalar kartın genel özelliklerine tanımlanabildiği gibi dönemsel olarak değişen indirim ve taksit seçeneklerini de içermektedir. Bankaların kredi kartı kampanyalarını takip ederek alışverişlerinizi kazançlı hale getirebilirsiniz.

Devamını Oku
Kredi Kartı Yayınlanma Tarihi: 07.04.2021 Güncelleme Tarihi: 07.04.2021 Yorum 0

Kredi kartları günlük hayatın en önemli ekonomik araçlarından biridir. Ancak çeşitli durumlar ve maddi sebepler kredi kartı kullanıma kapatma işlemini zorunlu hale getirebilir. Bankalar, kredi kartı verirken daha kolay ve basit işlemler isterken kartın kullanıma kapatılmasında bazı uygulamaları talep edebilir.

Devamını Oku
Kredi Kartı Yayınlanma Tarihi: 06.04.2021 Güncelleme Tarihi: 06.04.2021 Yorum 0

Kredi kartları tüketiciye nakit alışveriş imkanının yanı sıra harcamayı takside bölerek vadeli ödemeye imkan vermektedir. Ayda bir kesilen ekstreye ödemelerin düzenli yapılması halinde tüketici nakit veya taksitli harcama tutarının ödemesini alışverişini yaptığı gün değil, ekstrenin son ödeme tarihine göre bütçesini ayarlayarak ileri tarihte yapabilmektedir. Tüm bu avantajları kredi kartının en çok tercih edilen ödeme yöntemi olmasını sağlamıştır. Kredi kartı taksitli harcamaya olanak verse de ekonomik dengenin sağlanması nedeniyle kredi kartı taksit sınırı bulunmaktadır.

Devamını Oku
Kredi Kartı Yayınlanma Tarihi: 05.04.2021 Güncelleme Tarihi: 05.04.2021 Yorum 0

Banka ve kredi kartı kullanmak bir takım avantajlar sağlarken borç miktarını da arttırmaktadır. Kredi ve banka kartları birbirini tamamlayan ancak farklı işlevler görebilen ekonomik araçlardır. Kredi kartları ile banka kartlarının farklı avantajları nelerdir hakkında bilgi sahibi olmak daha bilinçli ve doğru harcama yapılmasını sağlamaktadır.

Devamını Oku
Kredi Kartı Yayınlanma Tarihi: 03.04.2021 Güncelleme Tarihi: 03.04.2021 Yorum 0

Kredi ön onayı; bireysel kredilere (ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi) yapılan başvuru için bankaların ilk değerlendirme süreci olarak bilinir. Bu süreç olumlu veya olumsuz olarak sonuçlanabilir. Kredi başvurusunun online veya SMS ile yapılması halinde karşılaşılan bir terimdir. Kredi ön onayı olumlu değerlendirilen tüketici kesin onay alabilmek için en yakın zamanda bankasıyla iletişime geçmelidir. Aksi halde başvurusunu yenilemesi gerekecektir.

Devamını Oku

>