Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 09.04.2021 Güncelleme Tarihi: 09.04.2021 Yorum 0

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, finansal desteğe ihtiyaç duyduğunda, ilk olarak konut kredisi alternatifini değerlendiriyor. Neredeyse tüm bankaların farklı faiz oranları, farklı kredi maliyetleri ve vade sayıları ile sunduğu konut kredileri; belirli şartlar yerine getirildiğinde verilebiliyor. Ödeme profilinizin, yani kredi sicilinizin iyi olması; konut kredisi alabilmek için gerekli tek şart değildir. Bunun yanı sıra satın almak istediğiniz konutun da belirli şartları sağlaması gerekiyor. Kredi Robotu olarak bu içeriğimizde, "hangi evler konut kredisine uygundur", "konut kredisi şartları nelerdir", "inşaat durumundaki eve kredi verilir mi" gibi konulara değineceğiz.

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 04.04.2021 Güncelleme Tarihi: 04.04.2021 Yorum 0

Ev alırken genellikle konum, değeri ve rahatlığı dikkate alınabilir. Ancak ev alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Araştırılmadan ve gerekli incelemeler yapılmadan satın alınan evler ilerleyen zamanlarda birçok soruna yol açabilir; maddi ve manevi kayıplara neden olabilir. Ev alırken nelere dikkat etmeli sorusu birçok kişi tarafından sorulur ve detaylı bir inceleme süreci başlayabilir.

Devamını Oku
Finans Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 29.03.2021 Güncelleme Tarihi: 29.03.2021 Yorum 0

Ev alırken yapılması gereken işler ve masraflar haricinde yasal işlemler de bulunmaktadır. Ev alımında yasal işlemler gelecek aylarda maddi kayıp ya da sorun yaşamamak için eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. Eksik yapılan işlem ya da ödeme ilerleyen aylarda kamu kurumları tarafından faizli olarak tahsil edilebilir.

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 26.03.2021 Güncelleme Tarihi: 26.03.2021 Yorum 0

Türkiye genelinde konut kredilerinde yapılan vade değişikliğinde artık 20 yıl süresince ödeme imkânı sağlandı.

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 22.03.2021 Güncelleme Tarihi: 22.03.2021 Yorum 0

Kredi borcunu devam ettiği müddetçe aynı zamanda kredi satın alma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız bazı işlemler gerçekleştirmek zorundasınız.

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 20.03.2021 Güncelleme Tarihi: 20.03.2021 Yorum 0

Kredi borcu ödenmemiş olan ev sahiplerinin evlerinin satışını yapmaları mümkündür. Bu satış kredi aracılığıyla veya nakit olarak gerçekleşebilir. Evin hangi yolla satılacağı ise alıcının borcu devam eden evi nasıl almak istediğine bağlı olarak değişir.

Devamını Oku
İhtiyaç Kredisi Taşıt Kredisi Kobi Kredisi Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 19.03.2021 Güncelleme Tarihi: 19.03.2021 Yorum 0

Kredi bankaya geri ödenmek üzere alınan borç paradır. 3 aylık sigortası olan herkes bankaya başvurup kredi alabilir ve kredi notu da yüksek ise banka kolaylıkla kredi verir. Fakat kredi borcu ödenmediği takdirde bankanın başvuracağı yasal işlemler bulunmaktadır.

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 12.03.2021 Güncelleme Tarihi: 12.03.2021 Yorum 0

Bazı durumlarda, tüketicinin konut kredisi borcunu ödeyememesi söz konusu olmaktadır. Kredi Robotu ekibi olarak bu yazımızda konut kredisi hangi durumlarda ödenmemiş sayılır, konut kredisinin ödenmemesi halinde bankaların izlediği yollar, konut kredisinin ödenmediği hallerde yapılması gerekenler, konut kredisi yapılandırma seçenekleri, konut kredisini ödememenin yaptırımları gibi faydalı konularda sizlere bilgi vereceğiz. Bu sayede, herhangi bir sebepten dolayı, konut kredinizi ödeyemediğiniz hallerde ne yapmanız gerektiği konusunda hazırlıklı olacaksınız! 

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 11.03.2021 Güncelleme Tarihi: 11.03.2021 Yorum 0

Konut kredisine başvurmadan önce tüketiciler ev araştırması yapmalıdır. Beğenilen evi bulmak ve piyasa araştırması yapmak vakit kaybını engelleyecektir. Eksperin evi değerlendirme süreci ve miktarın belirlenmesinde seçilen evin özellikleri son derece önemlidir.Konut kredisi başvurusundan önce yapılması gerekenler arasında para birikimi de yer almaktadır. Konut kredisi evin toplam tutarını tamamen karşılamamaktadır. Yasalara göre konut kredisi çeken kişiler ev tutarının en fazla %80’ini alabilir. Geriye kalan %20’lik kısım ise ev sahibi olmak isteyenlerin peşinat olarak vereceği bölüm olarak bilinmektedir. Peşinatı olmayan tüketicilerin konut kredisinden red cevabı alma ihtimali daha yüksek olabilir.

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 10.03.2021 Güncelleme Tarihi: 10.03.2021 Yorum 0

Türkiye’de ekspertiz işlemleri için SPK lisanslı kişiler görev yapmaktadır ve bankalar büyük ölçüde bu rapora göre hareket etmektedir. Konut ekspertizine genellikle konut kredilerinde başvurulmaktadır. Konutun tarafsız bir şekilde değerlendirilebilmesi ve ev değeri için mutlaka yapılması gerekir. Konut ekspertizi nedir sorusu ilk kez konut kredisine başvuran kişiler tarafından merak edilebilir.

Devamını Oku

>