İhtiyaç Kredisi Yayınlanma Tarihi: 19.04.2021 Güncelleme Tarihi: 19.04.2021 Yorum 0

Bankalardan kredi alma maksadıyla araştırma yapan vatandaşlar için en çok merak uyandıran soruların başında "ihtiyaç kredisi masrafları nelerdir" geliyor. Kimi zaman bu masraflar, kredi faiz ücretini bile aşabiliyor. Yüz binlerce banka müşterisi, kredi başvuru aşamasında bu maliyetleri hiç dikkate almıyor ve belki de başka bir bankadan çok daha uygun koşullara alabileceği krediye tercih ediyor.

Devamını Oku
İhtiyaç Kredisi Yayınlanma Tarihi: 18.04.2021 Güncelleme Tarihi: 18.04.2021 Yorum 0

Kredi notu, bankacılık sektöründe kullanılan, kredi ödeme kültürüne bağlı olarak hazırlanan risk raporunun özeti niteliğindedir. Detaylı incelemelere bakılarak kişinin borcunu ödeme hususundaki özeni ile ilgili bilgi edinebilir, söz verdiği ödemeyi yapıp yapmayacağı konusunda fikir sahibi olmak adına önem taşır.

Devamını Oku
İhtiyaç Kredisi Yayınlanma Tarihi: 17.04.2021 Güncelleme Tarihi: 17.04.2021 Yorum 0

İhtiyaç kredisi hesaplama yaparken göz önünde bulundurulması gereken birkaç unsurdan bahsedilebilir. Bu unsurları kredinin aylık faiz oranı, masrafları, vergi ve sigorta ücretleri oluşturmaktadır. Ayrıca ihtiyaç kredisinin vade sayısı maksimum 60 ay ve kredi limiti 100.000 TL ile sınırlıdır. İhtiyaç kredisi hesaplama sırasında en uygun kredi veren bankayı bulabilmek için masrafların ve faiz oranının ortalaması olarak bilinen yıllık maliyet oranına dikkat edilmelidir. Tüketici ayrıca aylık taksit miktarın bütçesini aşmayacak tutarda belirlemeye özen göstermelidir.

Devamını Oku
İhtiyaç Kredisi Yayınlanma Tarihi: 16.04.2021 Güncelleme Tarihi: 16.04.2021 Yorum 0

İhtiyaç kredilerinin temel mantığı kısa sürede ödenmesi planlanarak bireylerin bankalara borçlanmasıdır. Nakit akışı açısından bireylere kısa süreli ödenekler sunması yönünden de belli faiz oranlarına ve en fazla 60 ay gibi bir vade imkanına sahiptir. Bireysel bir kredi türü olan ihtiyaç kredileri kurumlara verilmemesi ve bireylerden teminat istenmemesinden dolayı son dönemlerde sıkça tercih edilir hale geldi. Ancak tablo bu kadar pozitif devam etmemektedir. Bir çeşit kolaylık olarak sunulan ihtiyaç kredileri, birçok kişi tarafından alınıyor fakat ödenmelerinde ciddi sorunlarla karşılaşılmaktadır.

Devamını Oku
İhtiyaç Kredisi Yayınlanma Tarihi: 15.04.2021 Güncelleme Tarihi: 15.04.2021 Yorum 0

İhtiyaç, taşıt ve konut kredilerini erken kapatmak isteyen banka müşterileri, "Tüketici Kredisi Sözleşmeleri Yönetmeliği" ile düzenlenen hususlara göre indirim veya ceza alabilir. Aslına bakıldığında burada bahsedilen indirim, vadesi geçmemiş borçlar üzerinden faiz indirimi şekliyle yapılıyor. Yani çekilen kredi için bir indirim söz konusu olmuyor. Binlerce kişinin merak ettiği bankacılık konularından birisi olan kredi erken ödeme indirimi nedir, hangi tür kredilerde erken ödeme cezası uygulanır, kredi erken ödeme hesaplaması gibi konulara Fırsat Kredi ekibi olarak yazımızın devamında değineceğiz.

Devamını Oku
İhtiyaç Kredisi Yayınlanma Tarihi: 14.04.2021 Güncelleme Tarihi: 14.04.2021 Yorum 0

Her gün televizyonda, internette ve hatta telefonlarımıza gönderilen mesajlar dahilinde kredi almanın ne kadar da kolay ve hızlı olduğu anlatılıyor. Peki söylendiği kadar kolay mı ihtiyaç kredisi almak? Söz konusu özellikle ihtiyaç kredileri olduğunda başvurmadan önce belki de bir kez daha düşünmek daha iyi olabilir.

Devamını Oku
İhtiyaç Kredisi Yayınlanma Tarihi: 13.04.2021 Güncelleme Tarihi: 13.04.2021 Yorum 0

Her geçen gün insanların ihtiyaçları artmakta ve çeşitlenmektedir. Bankalar, tüketicilere yardım etmek ve kazanç sağlamak amacıyla ihtiyaç kredilerini geliştirmeye devam etmektedir. Hemen hemen her ihtiyaca yönelik krediler sunulmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurusunda istenen belgeler hangileridir ve nasıl alınır gibi sorulara yönelik hazırlanan bu içerikte oldukça faydalı bilgiler bulunabilir.

Devamını Oku
İhtiyaç Kredisi Yayınlanma Tarihi: 25.03.2021 Güncelleme Tarihi: 25.03.2021 Yorum 0

Kredi kullandığınız takdirde acil nakit ihtiyaçlarınızı en hızlı şekilde karşılayabilirsiniz. Günümüzde her banka, tüketiciler için en uygun krediyi verme konusunda birbiriyle yarışmaktadır. Farklı ürünler, farklı teklifler, uygun faiz oranları ve vade seçenekleri arasında tercih yapmak zordur. Bu noktada, tüketicilerin aklında en uygun kredi veren bankayı nasıl bulurum sorusu yer almaktadır.

Devamını Oku
İhtiyaç Kredisi Yayınlanma Tarihi: 25.03.2021 Güncelleme Tarihi: 25.03.2021 Yorum 0

Yeni evlenen gençler için en önemli problemlerin başında maddi problemler gelmektedir. Evlenmeyi düşünen gençler evlilik ve düğün kredi nasıl alınır merak etmektedir.

Devamını Oku
İhtiyaç Kredisi Yayınlanma Tarihi: 23.03.2021 Güncelleme Tarihi: 23.03.2021 Yorum 0

İpotekli ihtiyaç kredisi; belgelenebilir gelirine oranla tanımlanabilir maksimum kredi limitinin üzerinde nakde ihtiyaç duyanlara, ödemelerini uzun vadede yapmak isteyenlere ve kredi notu istenilen limit için yeterli seviyede olmayanlara bankalar tarafından sunulan bir kredili üründür. Bu tür durumlarda tüketici taşınmaz mal varlığı karşılığında ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Kredi ön onayı alan ve evraklarıyla birlikte şubeye giden tüketiciden, banka kesin onay için de teminat talep edebiliyor.

Devamını Oku

>