Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 09.04.2021 Güncelleme Tarihi: 09.04.2021 Yorum 0

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, finansal desteğe ihtiyaç duyduğunda, ilk olarak konut kredisi alternatifini değerlendiriyor. Neredeyse tüm bankaların farklı faiz oranları, farklı kredi maliyetleri ve vade sayıları ile sunduğu konut kredileri; belirli şartlar yerine getirildiğinde verilebiliyor. Ödeme profilinizin, yani kredi sicilinizin iyi olması; konut kredisi alabilmek için gerekli tek şart değildir. Bunun yanı sıra satın almak istediğiniz konutun da belirli şartları sağlaması gerekiyor. Kredi Robotu olarak bu içeriğimizde, "hangi evler konut kredisine uygundur", "konut kredisi şartları nelerdir", "inşaat durumundaki eve kredi verilir mi" gibi konulara değineceğiz.

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 04.04.2021 Güncelleme Tarihi: 04.04.2021 Yorum 0

Ev alırken genellikle konum, değeri ve rahatlığı dikkate alınabilir. Ancak ev alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Araştırılmadan ve gerekli incelemeler yapılmadan satın alınan evler ilerleyen zamanlarda birçok soruna yol açabilir; maddi ve manevi kayıplara neden olabilir. Ev alırken nelere dikkat etmeli sorusu birçok kişi tarafından sorulur ve detaylı bir inceleme süreci başlayabilir.

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 22.03.2021 Güncelleme Tarihi: 22.03.2021 Yorum 0

Kredi borcunu devam ettiği müddetçe aynı zamanda kredi satın alma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız bazı işlemler gerçekleştirmek zorundasınız.

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 20.03.2021 Güncelleme Tarihi: 20.03.2021 Yorum 0

Kredi borcu ödenmemiş olan ev sahiplerinin evlerinin satışını yapmaları mümkündür. Bu satış kredi aracılığıyla veya nakit olarak gerçekleşebilir. Evin hangi yolla satılacağı ise alıcının borcu devam eden evi nasıl almak istediğine bağlı olarak değişir.

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 12.03.2021 Güncelleme Tarihi: 12.03.2021 Yorum 0

Bazı durumlarda, tüketicinin konut kredisi borcunu ödeyememesi söz konusu olmaktadır. Kredi Robotu ekibi olarak bu yazımızda konut kredisi hangi durumlarda ödenmemiş sayılır, konut kredisinin ödenmemesi halinde bankaların izlediği yollar, konut kredisinin ödenmediği hallerde yapılması gerekenler, konut kredisi yapılandırma seçenekleri, konut kredisini ödememenin yaptırımları gibi faydalı konularda sizlere bilgi vereceğiz. Bu sayede, herhangi bir sebepten dolayı, konut kredinizi ödeyemediğiniz hallerde ne yapmanız gerektiği konusunda hazırlıklı olacaksınız! 

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 11.03.2021 Güncelleme Tarihi: 11.03.2021 Yorum 0

Konut kredisine başvurmadan önce tüketiciler ev araştırması yapmalıdır. Beğenilen evi bulmak ve piyasa araştırması yapmak vakit kaybını engelleyecektir. Eksperin evi değerlendirme süreci ve miktarın belirlenmesinde seçilen evin özellikleri son derece önemlidir.Konut kredisi başvurusundan önce yapılması gerekenler arasında para birikimi de yer almaktadır. Konut kredisi evin toplam tutarını tamamen karşılamamaktadır. Yasalara göre konut kredisi çeken kişiler ev tutarının en fazla %80’ini alabilir. Geriye kalan %20’lik kısım ise ev sahibi olmak isteyenlerin peşinat olarak vereceği bölüm olarak bilinmektedir. Peşinatı olmayan tüketicilerin konut kredisinden red cevabı alma ihtimali daha yüksek olabilir.

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 22.01.2021 Güncelleme Tarihi: 22.01.2021 Yorum 0

Uzun yıllar mutluluk ve refah içinde oturmak ya da geleceğe sağlam bir yatırım yapabilmek için ev satın almak en sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Ancak satın alınan evin gerçek değerini bilmemek alırken ya da satarken maddi kayıplara sebep olabilir. Alacağınız evin gerçek değerini bulmak oldukça kolay ve etkili yöntemler ile gerçekleştirilebilir. Ev satın alırken onlarca ev incelenebilir, soru işaretleri giderilebilir ancak alacağınız evin gerçek değerini bulma yöntemleri net bir karar almayı geciktirebilir. Ederinden fazla para vermemek ve maddi kazanç elde edebilmek için evin gerçek değeri mutlaka bilinmelidir.

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 22.01.2021 Güncelleme Tarihi: 22.01.2021 Yorum 0

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Avantajlı mı? Geçmiş Yılların Enflasyon Verilerine Göre Konut Kredisi Faiz Oranları

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 22.01.2021 Güncelleme Tarihi: 22.01.2021 Yorum 0

Kredi Borcu Devam Eden Evi Kredi İle Satın Almak. Kredi Borcu Devam Eden Evi Satmak

Devamını Oku
Konut Kredisi Yayınlanma Tarihi: 22.01.2021 Güncelleme Tarihi: 22.01.2021 Yorum 0

Bankalar Ödeme Planını Nasıl Oluşturur? Doğru Ödeme Planı Oluşturmak İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Devamını Oku

>