En Kolay Kredi Veren Bankalar 2020

İhtiyaç Kredisi

Yayınlanma Tarihi: 22.01.2021 Güncelleme Tarihi: 17.02.2021

5/1

Bankacılık sektöründe artan rekabet ortamı, kurumların daha fazla kişiye kredi vermek için yaptığı alternatif çalışmaları da beraberinde getiriyor. Öyle ki, günümüz bankacılık teknolojisi ele alındığında, gerek internet bankacılığı kanalı ile gerekse mobil bankacılık, ATM bankacılığı ve telefon bankacılığı ile rahatlıkla kredi kullanmak mümkün oluyor. Bizler de banka müşterilerinin bu ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, en kolay kredi veren bankalar 2020 listesini oluşturduk. 

Listemizde yalnızca dakikalar içerisinde kredi başvurusunda bulunabileceğiniz bankalara, bu bankaların kredi verme şartlarına, faiz oranlarına ve diğer detaylarına yer verdik. Ayrıca yazımınızın son bölümünde, bankaların faiz oranlarını belirli kredi tutarına göre kıyasladık. Bu sayede hem 5 dakikada kredi veren bankaları hem de bu bankaların faiz oranlarını öğrenebileceksiniz.

Aktif Bank’tan N Kolay Kredi

Online olarak kredi başvurusu alan Aktif Bank, kişiye özel faiz oranları ile sunduğu N Kolay Kredi ürününü şubeye gitmeden kullanmaya olanak veriyor. Aktif Bank N Kolay Kredi ürününe başvuran banka müşterileri hafta sonu dahil paralarını hesaplarından çekebiliyor. 

Aktif Bank müşterisi olmayanların kredi başvurusu yaptıklarında ise banka kurye aracılığıyla sözleşmeyi iletişim adresinize yönlendiriyor. Sözleşmenin imzalanmasının hemen ardından tutar hesaba geçiyor. N Kolay ATM kartınız gelene kadar onaylanan limiti tüm PTT işyerlerinden ücretsiz çekebilir, internet şubesinden para transferi yapabilirsiniz. N Kolay kartınız ücretsiz olarak basılıp adresinize geldikten sonra tüm alışverişlerde ve ATM’lerde para yatırma-çekme işlemlerinde kullanabilirsiniz. 

Aktif Bank N Kolay Kredi Başvurusu

Şubeye gitmeden kredi kullandıran Aktif Bank en kolay kredi veren bankalar 2020 listesinin en başında yer alıyor. Sigorta zorunluluğu bulunmayan N Kolay Kredi başvurusunu KREDI yazıp bir boşluk bırakıp T.C kimlik numaranızı ekledikten sonra 3050’ye kısa mesaj (1 TL ücret karşılığında) göndererek tamamlayabilirsiniz. Banka müşterisiyseniz Aktif Bank internet bankacılığına giriş yaparak da başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. 

Aktif Bank N Kolay Kredi Özellikleri

Aktif Bank N Kolay Kredi faiz oranı %1,89’dan başlamaktadır. Sigorta yapılması ve kredi notunun yüksek olması daha düşük oranlarda kredi kullanmanızı sağlayacaktır. Kredi en az 3, en fazla 60 ay vadeli olarak tercih edilebiliyor. N Kolay Kredi’den minimum 2.000, maksimum 40.000 TL limitli olarak yararlanabilirsiniz. Kredi tutarının binde 5’i oranında tahsis ücreti limitten düşer ve kalan tutar hesaba eksiksiz yatırılır. 

Enpara.com Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Dijital bankacılık sistemiyle hizmet veren Enpara.com, müşterilerinden ihtiyaç kredisi için herhangi bir masraf, ücret (kredi tahsis ücreti de dahil) veya komisyon almamaktadır. Bu yönüyle Enpara en düşük maliyetle kredi veren bankalardan biridir.  

Enpara müşterisi olanlar için onaylanan kredi limiti anında hesaba yatıyor. Banka, müşterisi olmayanlar için müsait oldukları güne randevu alıp, bulundukları adrese bir müşteri danışmanı yönlendirilmektedir. Müşteri danışmanıyla gerçekleştireceğiniz görüşme sırasında hem kredi onayınız alınır hem de bankamatik kartınız anında tanımlanır. Paranızı ister ATM’den isterseniz de dijital bankacılık sisteminden ücretsiz para transferi yaparak çekebilirsiniz. 

Enpara.com İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Enpara.com masrafsız ihtiyaç kredisi en az 1.000 TL, en fazla 60.000 TL olarak kullanılabiliyor. Enpara ihtiyaç kredisi faiz oranı vade sayısına göre değişiyor. 12 ay vadede %1,25, 24 ay vadede %1.29 ve 36-60 ay vadeye kadar %1,35 faiz oranları geçerlidir. Başvuru sırasında herhangi bir belge, teminat ve kefil talep etmemektedir. Enpara onaylanan kredinize 60 aya kadar vade seçeneği ve aylık eşit taksitli ödeme imkanı tanınıyor. 

CEPTETEB Online İhtiyaç Kredisi

Yerinden bile kalkmadan internete giriş yapabildiğiniz her yerden online olarak CEPTETEB ihtiyaç kredisine başvuru yapabiliyorsunuz. Kredi tutarının binde 5’i oranında yansıtılan tahsis ücretini talep etmemektedir. Masrafsız ihtiyaç kredisi veren bankalardan olan TEB, yeni müşterilerine özel faiz oranlarıyla hizmet vermektedir. 

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu

TEB müşterileri kredi başvurularını internet veya mobil şubeden yaparak hem indirimli faiz oranlarından yararlanıyor, hem de şubeye giderek zaman kaybetmiyor. Ayrıca online kanallardan 12 ay vadeden fazla kredi kullanımlarında 3 ay erteleme özelliğinden de yararlanabiliyorsunuz. 3 dakikada ihtiyaç kredi veren banka başvuru sonucunu SMS ile bildirilir.

CEPTETEB ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen ancak banka müşterisi olmayanlar ise TEB web sitesi üzerinden form doldurabiliyor. Başvurunuz onaylandığında müşteri danışmanı cep telefonunuza arama gerçekleştirecek ve müsait olduğunuz bir gün için randevu alacaktır. Belirtilen tarih ve saatte müşteri danışmanı kredi onayınızı aldıktan sonra paranızı kullanabileceksiniz. 

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Banka ihtiyaç kredisini en az 1.000 TL ve en fazla 50.000 TL limitler dahilinde kullandırıyor. Tüketici krediden 3-60 ay vade arası seçeneklerle yararlanabilmektedir. CEPTETEB ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,18’dir. Ayrıca hoş geldin faizli krediler ise %1,08’den başlamaktadır. 

ING Bank E-Kredi İhtiyaç Kredisi

Şubeye gitmeden ihtiyaç kredisi veren bankalardan ING Bank, e-Kredi ürünü oldukça cazip faiz oranlarıyla sunuyor. Yalnızca kredi tutarının binde 5’i oranında kredi tahsis ücreti yansıtan banka, gelir belgesi ve kefil talep etmiyor. 

ING Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

ING Bank müşterileri ihtiyaç kredisi başvurusunu internet veya mobil şubeden yapabiliyor. Bankanın müşterisi değilseniz, ING Bank web sitesi üzerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Onay almanız halinde şubeye gitmenize gerek kalmadan evraklarınız kurye ile gönderilecektir. Gerekli imzaları attığınızda onaylanan kredi tutarı hesabınıza aktarılacaktır. 

ING Bank İhtiyaç Kredisi Özellikleri

%0,99 olarak en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı ile hizmet veren ING Bank, ödemelerinizi 3-60 ay vade seçenekleri ile yapmanıza olanak veriyor. 5001 TL – 100.000 TL arası kredi başvurularında 3 ay erteleme özelliğinden de yararlanabiliyorsunuz.  

Yapı Kredi Bankası Anında Şubesiz Kredi

Yapı Kredi Bankası müşterisi olmasanız da kredi başvurunuz onay aldığında anında krediniz hesabınıza aktarılıyor. Adresinize kurye veya müşteri danışmanının gelmesini beklemenize de gerek kalmıyor. 

Yapı Kredi Şubesiz Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası web sitesinden hafta sonu dahil olmak üzere form doldurup kredi başvurunuzu tamamlayabiliyorsunuz. Banka müşterisi olmasanız da paranızı hemen alabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası, görüntülü asistan yardımıyla online olarak sözleşmenizi imzalamanıza olanak veriyor. Yapmanız gereken mobil uygulamasını indirmek ve hesap açmak için başvuruda bulunmak. Böylece paranız anında hesaba geçmektedir. Ayrıca nakit kartınız gelene kadar sanal kart tanımlayarak internetten alışveriş yapabiliyorsunuz. 

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Banka müşterileri 75.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabiliyor. İlk kez Yapı Kredi Bankası’ndan hizmet alacaksanız en az 1.000, en fazla 30.000 TL olmak üzere kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları, tüketicinin kredi notuna, kredinin limitine ve vadesine göre %1,19 ile %1,79 arasında farklılık göstermektedir. 

Online, Şubesiz Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Online kredilerde yaş sınırlaması bankalar arasında farklılık gösterse de genel olarak 18-70 aralığındadır. 

  • Bankalar ile 5 yıldan uzun süredir çalışma yapmayanlar online kredi başvurusu sırasında onay alamayabilir. Bunun nedeni kredi notunun oluşmamasıdır. Böyle bir durumda banka şubesinden hizmet almanız gerekebilir.

  • Kredi başvurusunun daha kolay onay alabilmesi için online kredi başvurularında gelirinize göre limit talep etmelisiniz. Örneğin; 3.000 TL gelir için aylık taksit tutarı maksimum 1.500 TL olacak şekilde başvuru yapılmalıdır. 

Bankaların Faiz Oranı Kıyaslaması

 

Bankalar

Kredi 

Tutarı

Vade Sayısı - Ay

Aylık Taksit Tutarı

Faiz Oranı

Toplam Geri Ödeme Tutarı

Efektif Yıllık Faiz Oranı

Aktif Bank

10.000 TL

24 Ay

544,90 TL

%1,89

13.127,60 TL

%31,57

Enpara

10.000 TL

24 Ay

502,03 TL

%1,29

12.048,72 TL

%20,24

TEB

10.000 TL

24 Ay

487,49 TL

%1,08

11.749,76 TL

%17,30

ING Bank

10.000 TL

24 Ay

481,34 TL

%0,99

11.602,16 TL

%15,81

Yapı Kredi

10.000 TL

24 Ay

537,62 TL

%1,79

12.952,88 TL

%29,73